obchod@rightpower.cz +420 558 889 666 - Magyarul is kommunikálunk hlášení poruch
medalNaše certifikáty profile-line-

Zákaznický portál

Domácnosti Firmy a organizace

Jak mám postupovat v případě výpadku elektrické energie?

Problémy související s poruchami při distribuci elektřiny je potřeba hlásit na poruchových linkách vašeho distributora:

PRE distribuce, a. s - 1236

ČEZ distribuce, a. s - 800 850 860

E.ON distribuce, a. s - 800 225 577

shape

Nejčastější dotazy

Pokud máte jakékoli dotazy nebo potřebujete pomoct s postupem při řešení svých požadavků, jsme tu pro vás. Pokud jste nenašli, co jste hledali, napište nám na naši e-mailovou adresu: kontakt@rightpower.cz

Zelená elektřina je elektřina vyrobená z obnovitelných zdrojů. Obnovitelné zdroje energie (zkráceně OZE) jsou takové zdroje, které se v průběhu svého využívání přirozeně obnovují. V jejich čerpání je možné hypoteticky pokračovat další miliardy let – v zásadě do té doby, dokud bude svítit Slunce. Konkrétně jde o sluneční záření a z toho odvozenou větrnou a vodní energii, dále o energii přílivu, geotermální energii, biomasu atd.

V Česku se většina elektřiny vyrábí z neobnovitelných zdrojů, jako je jaderné palivo, hnědé nebo černé uhlí, zemní plyn a jiné. Tyto způsoby výroby energie poškozují naše životní prostředí, protože produkují obrovské množství CO₂. To způsobuje znečišťování ovzduší, zhoršování životních podmínek a globální oteplování.

Zelená elektřina se 100% vyrábí ze zdrojů energie, které se přirozeně obnovují a jsou nevyčerpatelné. Mezi tyto zdroje patří slunce, vítr nebo voda. Dalšími obnovitelnými zdroji energie jsou biomasa, geotermální voda a další.

Veškerá naše elektrická energie, kterou dodáváme v Evropě, má zaručený původ, tzv. Zelené energetické certifikáty (Guarantees of Origin), které od nás dostanete spolu s energiemi. Tyto certifikáty se vydávají přesně na takové množství energie, jaké se vyrobí z obnovitelných zdrojů. Odebíráním elektrické energie se zelenými certifikáty podporujete zvyšování výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů a díky vám je trh s energiemi nucen dodávat víc zelené energie a snižovat výrobu té obyčejné, která našemu životnímu prostředí škodí. Děkujeme.

Zelený energetický certifikát je dokument garance výroby energie z obnovitelných zdrojů. Tento certifikát je vydáván při výrobě zelené energie a vztahuje se přesně na takové množství energie, jaká byla vyrobena 100% z obnovitelných zdrojů. Odebíráním zelené energie získáváte i zelený energetický certifikát a tím podporujete výrobu energií z obnovitelných zdrojů.

Ne. U nás si za zelenou energii nepřiplatíte. U nás máte zelenou energii automaticky od chvíle, kdy se stanete naším zákazníkem. Zastáváme názor, že zelená energie je samozřejmostí a nemělo by se za ni doplácet. My vám dokonce dodáme zelenou elektřinu za nižší cenu, než za jakou by vám poskytl jiný dodavatel „běžnou elektřinu“.

Na ekologii nám skutečně záleží. Naší filosofií je, že zelená elektřina by měla být samozřejmostí.

Kromě toho máme vlastní větrnou elektrárnu v Polsku, díky které vyrábíme vlastní zelenou elektřinu. Tím se snažíme i podpořit trh se zelenou energií a můžeme si zároveň dovolit nabídnout vám ty nejlepší ceny.

Jako první nás prosím kontaktujte s žádostí o cenovou nabídku. Máte na to tři různé možnosti. Můžete vyplnit náš formulář se žádostí o nezávaznou nabídku nebo nám napíšete na emailovou adresu kontakt@rightpower.cz nebo nám zavoláte na naše číslo: +420 555 120 300 . Zašleme vám naši nabídku a dále už stačí postupovat podle instrukcí. Přepis a změnu u původního dodavatele vyřešíme za vás.

Z vaší strany potřebujeme jen pár minut na podpis nové smlouvy. Proces změny dodavatele elektrické energie je velmi jednoduchý a RIGHT POWER všechno vyřídí za vás na základě plné moci, která je součástí smlouvy. Podmínkou změny je ukončení smlouvy s dosavadním dodavatelem v souladu s podmínkami výpovědní lhůty původního dodavatele.

Z tohoto důvodu úplný přechod od starého dodavatele k nám závisí na této lhůtě, ale vy už nemusíte nic řešit, jenom počkat na definitivní oznámení o změně.

Problémy související s poruchami při distribuci elektřiny je potřeba hlásit na poruchových linkách vašeho distributora:

PRE distribuce, a. s       –      1236

ČEZ distribuce, a. s          –      800 850 860

E.ON distribuce, a. s      –      800 225 577

Ceník našich služeb si můžete prohlédnout ZDE.
Najdete ho i níže v sekci dokumentů ke stažení.

Pokud potřebujete nahlásit jakékoli změny týkající se vaší smlouvy pro odběr elektřiny, kontaktujte nás prosím emailem na adrese
kontakt@rightpower.cz

Jo, momentálně nabízíme i elektrickou energii.

Bankovní účet:

TATRA BANKA
IBAN: SK26 1100 0000 0026 2075 3408
Číslo účtu: 2620753408/1100

shape